شرکت نرم افزاری ایده آل کیفیت آپادانا

Software Company Ideal Quality Apadana

سال تاسیس: 1390- شماره ثبت: 45024         Since: 2011 - N.:45024   


محصولات نرم افزاری تحت وب، تحت ویندوز، اپلیکیشن، طراحی سایت


Web & windows based software products, application and website design

پشتیبانی 24 ساعته و مشاوره رایگان

98-935-677-5307+


One year free support
+98-935-677-5307

رتبه سایت در گوگل


سئو (SEO) چیست؟

سئو که مخفف Search Engine Optimization و به معنای بهینه سازی برای موتورهای جست و جو است، روند بهینه سازی یک وب سایت و همچنین تمام محتوای موجود در آن وب سایت برای قرارگیری وب سایت در بالاترین جایگاه نتایج ارگانیک است. موفقیت در سئو نیازمند درک نحوه کار موتورهای جستجو، آنچه افراد جستجو می کنند و اینکه چرا و چگونه افراد جستجو می کنند، است. سایتی در نبرد سئو موفق است که یک وب سایت جذاب برای کاربران و موتورهای جست و جو باشد. نکته اصلی این است که عناصر فنی و استراتژیک را در کنار هم قرار دهید. یعنی به طور همزمان نیازهای مشتری خود را ارائه دهید و آن را به شکلی ارائه دهید که برای موتورهای جستجو جذاب باشد.

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (SEO) عمل ایجاد، بهینه سازی و مهندسی محتوای سایت است. در فرآیند سئو ما به موتورهای جست و جو کمک میکنیم درک بهتری از محتوای سایت داشته باشند تا بتوانند منطبق ترین پاسخ را برای جست و جو گران ارائه دهند. اگر بخواهیم به سوال سئو چیست کامل ترین و کوتاه ترین جواب را بدهیم، پاسخ می تواند این باشد:

سئو یعنی یافتن ارزشمند ترین کلمات کلیدی، هدف گذاری کلمات کلیدی انتخابی در مناسب ترین صفحات و قرارگیری این صفحات در رتبه های تاپ گوگل.

سئو به زبان ساده تمام کارها و اقداماتی که به بهتر دیده شدن وبسایت به مخاطبان و کاربرانی که توسط موتورهای جستجو فرایند سرچ و پیدا کردن مطلب مورد نظر خود را انجام میدهند سئو و بهینه سازی سایت گفته میشود .چرا سئو (SEO) سایت مهم است؟

 • بر اساس آمارها 61000 سرچ در موتورهای جستجو در هر ثانیه انجام می شود.
 • 61 درصد از شرکت های کسب و کار دنیا با استفاده از کسب و کار خود را به اوج رسانده اند.
 • 75 درصد کاربران جستجوی خود را در صفحه اول به پایان می رسانند و به صفحه دوم مراجعه نمی کنند.
 • 93 درصد از خریدهای آنلاین با یک جستجوی ساده در اینترنت آغاز می شوند. این آمار حائز اهمیت بودن بکارگیری سئو سایت را نشان می دهند.

 • اگر سایت شرکت شما در نتایج جستجو صفحه اول گوگل ظاهر نمی شود ، شما وجود ندارید. حتی اگر کسب و کار شما در نتایج جستجو صفحه دو ، سه یا چهار ظاهر شود سایت شرکت شما برای اکثر کاربران نامرئی می باشد. این به این دلیل است که تنها ۲۵ درصد از کاربران از صفحه اول نتایج جستجو عبور می کنند.به این دلیل مشاغل امروزی ، به سئو وب سایت و سئوکار نیاز دارند تا در نتایج صفحه اول گوگل دیده شوند.پس سئو سایت یعنی که یک تیم سئوکار روی سایت شما تمرکز کنند و مشکلات سایت را شناسایی و سایت شما را برای بهتر دیده شدن در موتورهای جستجوگر بهینه سازی کند.


  ارتقا و بهبود سئو (SEO)

  تیم سئو شرکت نرم افزاری ایده آل کیفیت آپادانا با داشتن نیروی متخصص سئو کار برای رسیدن به صفحات بالاتر گوگل درکنارتان خواهد بود. سئو با افزایش بازدید ارگانیک آگاهی از برند شما را افزایش و باعث رشد واقعی شرکت شما در محیط وب می شود.  اهداف سئو(SEO) را می توان به صورت خلاصه در زیر عنوان نمود:

 • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • افزایش ترافیک سایت را در بر خواهد شد.
 • وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بالاتری برخوردار خواهد شد.
 • افزایش عرضه محصولات و خدمات قابل ارائه و در نتیجه افزایش فروش را در بر خواهد داشت.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

 • سئو داخلی (On-page) چیست؟

  سئوی داخلی یا همان on-page seo پروسه بهینه سازی ساختار و محتوای وب سایت شما است. هدف این نوع بهینه سازی، این است که ما بتوانیم سایت را با زبان موتور جستجوگر، وفق دهیم یا اینکه کراول شدن صفحه سایتمان را که توسط خزنده موتور جستجو انجام می شود، به مراتب راحت تر کنیم، طور خاص بر روی تمام محتواهای وب‌سایت در تمام صفحات انجام می‌شود. با تحقیق روی کلمات کلیدی و میزان جستجوی آنها، می‌توانید به سؤالات خوانندگان پاسخ دهید و در صفحه نتایج جستجو (SERP)، رتبه بالاتری داشته باشید..

  بهینه سازی داخلی موارد بسیار مهم زیر را در بر می گیرد:

  - تگ عنوان صفحه

  - متا توضیحات

  - متن محتوا

  - وضعیت لینک های داخلی

  - تگ های H

  - عبارات کلیدی

  - URL
  سئو خارجی (Off-page) چیست؟

  این نوع سئو بر روی کلیه فعالیت‌هایی تمرکز دارد که به جستجوهای خارج از سایت مربوط می‌شود. چه چیزهایی خارج از وب‌سایت می‌تواند بر روی سئوی آن تأثیر بگذارد؟ در واقع میزان لینکی که می‌توانید از منتشر کنندگان محتوا دریافت کنید، در این روش می‌توانید محتواهای جذابی تولید کنید و وب‌سایت‌های ناشر را به سمت محتوای خود جذب کنید تا بتوانید بک لینک‌هایی رایگانی به دست آوردید که تمام آنها برای رتبه گرفتن و سئوی وب‌سایت شما مفید هستند.


  سئو تکنیکال یا فنی چیست؟

  این نوع سئو بر روی باطن وب‌سایت شما و نحوه کدگذاری صفحات شما متمرکز است. فشرده سازی تصاویر، داده‌های ساختار یافته و بهینه سازی فایل CSS همه اشکالات فنی هستند که می‌توانند سرعت بارگذاری وب‌سایت شما را افزایش دهند و این موضوع مهم‌ترین فاکتور در رتبه گرفتن وب‌سایت شما در نتایج جستجو به شمار می‌آید.
  سئو کلاه سفید یا White-Hat SEO چیست؟

  بهینه سازی سایت به صورت کلاه سفید به آن دسته از فعالیت هایی گفته می شود که با استفاده از روش های قانونمند سعی می کند که صفحات سایت را در SERP ها بالا بیاورد. بهینه سازی سایت به صورت کلاه سفید مناسب ترین گزینه برای کسب رنک های برتر مطابق با الگوریتم رتبه بندی گوگل می باشد. White hat SEO در حقیقت بدون اینکه قوانین رتبه بندی گوگل را زیر پا بگذارد، سایت شما را به بهترین شکل ممکن به صفحه اول صفحات نتایج جستجو می رساند. البته این روشی نیست که همیشه در روند بهینه سازی سایت مورد استفاده قرار گفته است. گوگل اعلام کرده است که در سال های قبل، صاحبان وب سایت های می توانستند که با استفاده از تکنیک هایی که مطابق با قواعد گوگل نبودند، رتبه خوبی را به دست بیاورند.


  سئو کلاه سیاه یا Black-Hat SEO چیست؟

  به عبارتی ديگر اصطلاح سئو کلاه سياه اشاره به مجموعه‌ای از دستورات دارد که به منظور فريب، بازی و دستکاری الگوريتم‌های موتورهای جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندی بالا، بکار می‌رود. اين مهم است که بدانيد اين‌ روش‌ها غير اخلاقی بوده و توسط هيچ موتور جستجويی تاييد نمی‌شود و بکارگيری اين روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را برای هميشه در بر دارد. انجام تاکتيک‌های سئو کلاه سياه ممکن است که باعث افزايش رشد ناگهانی در نتايج جستجو شود ولی می تواند منجر به پرداخت جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود.  چه رابطه ای بین سئو(SEO) و رتبه سایت وجود دارد؟

  امروزه وبسایت های زیادی وجود دارد که اکثر افراد برای معرفی محصولات و خدمات خود از آن ها استفاده میکنند. بسیاری از این وبسایت ها در گذشته طراحی شده است و با توجه به پیشرفت روزافزون موتورهای جستجو، در بعضی موارد از الگوریتم های بهینه سازی جستجو عقب مانده باشند. کار اصلی یک متخصص سئو با تکیه بر تجربه و دانش فنی در زمینه مدیریت وبسایت و تولید محتوا، پا به پای موتورهای جستجو برای بهبود یافتن سایت تلاش نماید. برای کسب و حفظ رتبه سایت خود و به منظور بهبود رتبه در گذر زمان باید همیشه سئو وبسایت خود را مطابق با آخرین تغییرات موتورهای جستجو به روز کرده و در طول زمان موارد بهینه سازی های جدید را نیز انجام دهید.

  قیمت سئو، معنی سئو، آموزش سئو، چگونه سئو کار شویم، سئو سایت، برنامه سئو، خدمات سئو،